Twój koszyk jest pusty

Minky jest to dzianina, która stała się już kultową. Jej popularność rośnie z chwili na chwilę. Klienci chętnie by kupowali nawet ubranka dla swoich pociech uszyte z tego materiału. Ale czy słusznie?

 

Od kilku lat można zauważyć niezwykłą popularność materiału jakim jest polar Minky. I szczerze mówiąc wcale się nie dziwię. Jest to dzianina niezwykle miła w dotyku, mięciusia i taka, że chciałoby się ją miziać bez końca. Sama mam ciągłe prośby od moich domowników o uszycie coraz to nowych rzeczy z Minky. A właśnie, co warto z tego polaru uszyć? Bo niestety wbrew temu, co niektórzy mówią, ta dzianina nie nadaje się na wszystko.

Warto wziąć pod uwagę to, że polar Minky jest to po prostu 100% poliester, a więc nie jest to materiał oddychający. Z tego też powodu nie zalecam szycie ubrań, ani poszewek na pościel z Minky. Fakt przyznaję się bez bicia, że sama przyjęłam i zrealizowałam zamówienie na takie poszewki, ale w połowie były uszyte z tkaniny bawełnianej, więc można na to jeszcze przymnknąć oko. Nie mniej jednak nie zalecam.

Ale i tak nie można mu się oprzeć. Pragnę jednak zwrócić uwagę na to, aby patrzeć jakiej jakości jest Minky. Im grubszy i cięższy tym lepiej. Wówczas taki polar długo nie zatraci swoich unikatowych tłoczeń i po prostu dłużej nam posłuży. Ważne jest również to, aby odpowiednio się z nim obchodzić podczas czyszczenia, tj. nie powinno się go prać w wysokiej temperaturze, 30 stopni to jest max i na niskich obrotach pralki. Minky pod żadnym pozorem nie wolno prasować, ponieważ rozprostują nam się wszystkie tłoczenia. A co zrobić, jeżeli mamy kocyk uszyty w połowie z Minky i w połowie z tkaniny bawełnianej, którą przecież trzeba wyprasować? Najlepiej prasować tylko stronę bawełnianą niezbyt gorącym żelazkiem i bez użycia pary, wówczas wszystko powinno być w porządku. Oprócz tego oczywiście nie wolno go czyścić chemicznie, suszyć w suszarce bębnowej, stosować wybielaczy i najlepiej prać go oddzielnie. Jeżeli będziemy się trzymać powyższych zasad, na pewno nic złego się z Minky nie stanie.

A co się najczęściej szyje z ukochanego polaru Minky? Propozycje poniżej:

Kocyki

Kocyki minky soczyste kolory 02

Kocyk minky mitowy

Poduszki

Poduszki puszyste 1

Poduszki puszyste 2

Poduszki motylki czyli antywstrząsowe

Poduszka motylek

Ochraniacze na łóżeczko

Ochraniacz na eczko 360 mita i gwiazdki na szarym tle

Rożki niemowlęce

Roek niemowlcy mita i gwiazdki na szarym tle

Wkładki do fotelika samochodowego i ochraniacze na pasy

Wkadka do fotelika samochodowego w nocne misie i szary minky 04

Wkadka do fotelika samochodowego w nocne misie i szary minky 01

 Mogą to być również wkładki do wózka spacerowego, zabawki, pufy, śpiworki na sanki, apaszki na chłodne dni i wiele innych.