Twój koszyk jest pusty

Fotoksiążka w bardzo wysokiej jakości może być świetnym prezentem urodzinowym dla każdego

 

Artykuł ten może nie do końca wpisuje się w tematykę tego bloga, ale myślę, że warto wspomnieć o niektórych produktach od Saal Digital, chociażby dlatego, że opisywana przeze mnie fotoksiążka może być idealnym prezentem na przykład z okazji urodzin naszej pociechy lub dla rodziców tejże pociechy lub po prostu może być super pamiątką z wakacji, czy albumem rodzinnym. Jeśli jesteście ciekawi mojej opinii na temat jakości wykonania fotoksiążki, to zapraszam do dalszej części recenzji.

IMG 7082

Zacznę od tego, że zgłosiłam się do testowania fotoksiążki poprzez stronę: http://www.saal-digital.pl/2017/recenzja-fotoksiazki/, zachęcam wszystkich, którzy zajmują się fotografią do zapoznania się z tą ofertą, ponieważ w ramach testu można zamówić fotoksiążkę w cenie do 200 zł. Opłacamy jedynie koszty przesyłki, więc myślę, że warto się przekonać, co ofruje firma Saal Digital. A ja powiem z ręką na sercu, że ma nam do zaoferowania naprawdę porządną jakość.

Do przygotowania naszego projektu musimy ściągnąć na komputer specjalnie dedykowany do tego program, którego obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna. Program niemalże prowadzi nas za rękę, nie miałam żadnych wątpliwości, co powinnam zrobić w danym momencie. Od złożenia swojego zamówienia do otrzymania przesyłki upłynęło mniej więcej 4-5 dni, już dokładnie nie pamiętam. Zostało to więc zrealizowane w tempie ekspresowym, tym bardziej, że nasza przesyłka szła do nas bezpośrednio z Niemiec. Paczka była dobrze zabezpieczona, w twardej tekturowej kopercie, następnie koperta piankowa i jeszcze folia.

IMG 7072

Swoją fotoksiążkę zamówiłam w rozmiarze 28x19 cm, poziomą, 26 stron. Długo się zastanawiałam, czy z watowaniem czy bez, ale ostatecznie zdecydowałam się sprawdzić, jak to watowanie będzie wyglądało i nie zawiodłam się. Okładka jest trochę grubsza, wypełniona jakby miękką gąbką (?), w każdym razie nadaje ono książce bardzo profesjonalny charakter.

IMG 7087

Zdecydoałam się na matową okładkę, która może się trochę szybciej zużywać w zagięciach, ale póki co, nie zauważyłam niczego niepokojącego. Sama ta matowa faktura okładki bardzo mi przypadła do gustu. W dotyku jest taka jakby aksamitna, miękka, bardzo przyjemna w dodtyku.

IMG 7073

Bardzo dużym plusem jest możliwość zrezygnowania z kodu QR na tyle okładki, co prawda za dodatkową opłatą, ale dobrze, że w ogóle mamy taki wybór. Dzięki temu nasza fotoksiążka jest niczym niezakłócona. Moja co prawda tył ma gładki, ale jeżeli ktoś chce umieścić dodatkowo zdjęcie na całości, to z tej opcji na pewno będzie bardzo zadowolony. Nie ma chyba nic bardziej denerwującego niż piękne zdjęcie zniszczone kodem kreskowym, czy innymi temu podobnymi znakami.

IMG 7074

Co do samej jakości wykonania, to chyba lepiej nie mogłam trafić. Wydruk zachował z moich zdjęć wszystko na czym mi zależało, czyli ostrość i kolory. Wybrałam matowe wykończenie stron i trochę się obawiałam, że kolory stracą na nasyceniu, ale na szczęście nic takiego się nie stało. Tak samo, zdjęcia nie są rozmyte, kontur i detale zachowane, no wszystko w jak najlepszym porządku.

IMG 7079

 

IMG 7080

 Jak już wspomniałam wybrałam matowe strony, mimo, że błyszczące zdjęcia też mi się bardzo podobają, ale zależało mi na tym, aby na zdjęciach nie odbijały się żadne ślady palców. Poza tym całość jest utrzymana w dość surowym klimacie: szare minimalistyczne tło, matowa okładka i matowe strony tworzą idealną całość.

IMG 7083

Nawiązując jeszcze do działania samego programu, to muszę wspomnieć, iż ma on nam do zaproponowania gotowe układy zdjęć, które się dostosowują w zależności od tego, ile zdjęć chcemy umieścić na stronie. I ja właśnie z tej opcji skorzystałam. Przyznam szczerze, że przystępując do projektowania swojej fotoksiążki nie miałam żadnego pomysłu, jak te zdjęcia porozmieszczać, więc ta opcja spadła mi z nieba. Nie musiałam główkować i spędzać nad tym kilku godzin, wystarczyło dosłownie kilka chwil i całość była gotowa. Rozwiązania, które proponował program bardzo mi się spodobały i w orgomnym stopniu usprawniły moją pracę.

IMG 7075

 

IMG 7076

Na koniec muszę jeszcze zwrócić uwagę na jeden aspekt, na który wiele osób narzekało w swoich recenzjach. Mianowicie na połączenie pierwszej i ostatniej strony z okładką. Mnie osobiście to zupełnie nie przeszkadza, według mnie przestrzeń na fotografię jest po prostu wykorzystana w 100%, ale niektórym takie rozwiązanie po prostu nie bedzie pasowało, więc trzeba mieć to na uwadze zamawiając swoją fotoksiążkę.

IMG 7084

Podsumowując, jestem niezwykle zadowolona z efektu końcowego, jak i z samej obsługi. Jakość jest wręcz porażająca, a tempo realizacji projektu błyskawiczne. Mogę z czystym sumieniem wszystkim polecić wykonanie fotoksiążki w Saal Digital. Mam nadzieję, że mnie samej będzie dane skorzystanie z ich usług jeszcze nie raz. 

IMG 7081